V sredo, 29. 11. 2017, sta nas nas pri uri sociologije obiskala dva izmed članov društva Humanitas, natančneje pa sta se predstavila dijakom drugega letnika gimnazije.
Prostovoljca sta predstavila vizijo in namen društva , ki je center za globalno učenje in sodelovanje, zavzema pa se tudi za manj privilegirane skupine prebivalstva v Sloveniji in drugod. Z različnimi interaktivnimi metodami  in pogovorom smo prišli do zaključkov, da tudi naše vsakdanje navade vplivajo na  nastanek in razsežnost globalnih problemov in izzivov. Omenili smo revščino, izkoriščanje otrok kot delovno silo in tudi potrošništvo.
Srečanje je hitro minilo in ob njem smo se zabavali prav vsi. Na koncu smo se še zavezali, da bomo lepše skrbeli za svet, saj smo le ljudje tisti, ki ga lahko spremenimo.
Zala Marolt, 2. E

Kot sončni žarek skozi megleno jutro se naše gibanje #ZateZameZaSvet širi po Sloveniji… 😁☀️ Najnovejši člani in…

Objavil/a Društvo Humanitas dne 6. december 2017

(Skupno 71 obiskov, današnjih obiskov 1)