Prijava na prevzem brezplačnega toplega obroka – obrazec

ekosola1  Rastem s knjigo

Obvestilo o izvajanju pouka od 8. 3. 2021

Spoštovane dijakinje in dijaki!

Obveščamo vas, da bo v ponedeljek, 8. 3. 2021, končno nastopil dan, ko bomo prešli na model izobraževanja, ki nam bo vsaj deloma omogočal izobraževanje, kot smo ga poznali do sedaj, pouk v šoli. Pouk v šoli bo potekal izmenično, teden v šoli, teden na daljavo.

V obdobju od 8. 3. do 12. 3. 2021 se prične pouk v šoli za oddelke: 1. A, 1. B, 1. H, 1. R, 1. T, 3. R, 3. E, 3. F, 1.E.

Pouk v šoli se brez prekinitve nadaljuje tudi za zaključne letnike 3. H, 2. O, 4. R, 4. T, 4. E in 4. F. Pouk se bo v ponedeljek, 8. 3. 2021, pričel ob 7.30 (predura odpade) in bo potekal po veljavnem urniku v matičnih učilnicah.

Za oddelke 2. A, 2. B, 2. H, 2. R, 2. T, 1. S, 1. O, 2. E, 2. F in 1. F bo v obdobju od 8. 3. do 12. 3. 2021 pouk potekal na daljavo.

Po spremembah Odloka o začasnih ukrepih za zmanjšanje tveganja okužbe in širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-19 izhaja, da je uporaba zaščitnih mask za dijake v vseh razredih srednje šole obvezna. Prav tako je obvezna uporaba zaščitnih mask za učitelje v osnovnih šolah in profesorje v srednjih šolah.

V šolo naj prihajajo le zdravi dijaki ob upoštevanju priporočil NIJZ.

Ekokviz 2021

Letošnje tekmovanje v ekokvizu je v celoti potekalo preko spleta. Udeležili so se ga tudi dijaki Srednje šole Domžale. Dosegli so dve srebrni priznanji (Diana Firšt in Lucija Lunar iz 1. O) in tri bronasta priznanja (Esmira Fehratović, Emra Ogrešević in Brina Zajc iz 2. H).

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem.

E-PLAKATI O UMETNI INTELIGENCI

Z dijaki in dijakinjami 4. letnika gimnazije smo se s krajšimi predahi pri urah filozofije več mesecev ukvarjali z umetno inteligenco v povezavi z različnimi etičnimi problemi.  Dijaki in dijakinje so si v zaključni fazi postavili raziskovalno vprašanje in poskušali nanj tudi odgovoriti, svoje izsledke so predstavili v e-plakatu. Na ta način so med seboj povezovali različna strokovna področja (filozofija, robotika, pravo …) in se hkrati urili v različnih spretnostih (sodelovanje, kritično mišljenje, ustvarjalnost, digitalna pismenost…). Vsi smo bili naravoslovci in družboslovci hkrati, kajti razumeli smo, da je potrebno znanje med seboj povezovati.

E-plakate si lahko ogledate TUKAJ.

mag. Sofija Baškarad, prof. fil. in nem.

Tekmovanje iz znanja psihologije

Iskrene čestitke Alenki Pirnat iz 4. F za uvrstitev na državno tekmovanje iz znanja psihologije ter Evi Modic iz 4. E in Živi Mesar iz 4. F za osvojitev bronastega priznanja na šolskem tekmovanju iz znanja psihologije.

mentorica dr. Barbara Debeljak Rus

(Skupno 207.242 obiskov, današnjih obiskov 476)