V okviru projekta Erasmus + »Museums of tolerance«, v katerem sodeluje tudi Gimnazija Domžale, je v tednu od 13. 11. – 17. 11. 2017 potekalo prvo srečanje učiteljic in učiteljev. Tokratna gostiteljica je bila šola  IISS Francesco D’Aguirre –  Liceo Classico    v mestu Salemi  (Sicilija).  Učitelji iz osmih sodelujočih držav (Italija, Španija, Portugalska, Bolgarija, Poljska, Madžarska, Francija in Slovenija) smo se udeležili konference in delavnic ter si ogledali  nekatere muzeje v Salemiju, Trapaniju in Palermu ter  druge zgodovinske znamenitosti v regiji.  Tako smo od blizu spoznavali, kako ustvariti šolski muzej, kar je eden od osrednjih ciljev projekta. Ob različnih znanjih na področju muzejske vzgoje pa smo poglabljali tudi medkulturno sodelovanje.

(Skupno 60 obiskov, današnjih obiskov 1)