Stenungsund, Švedska, 1. srečanje

V tednu od 10. do 15. 11. 2019 smo se trije učitelji SŠ Domžale udeležili prvega srečanja v okviru projekta Erasmus+ Lažne novice med mladostniki. Skupaj z učitelji partnerskih šol iz Bolgarije, Avstrije, Francije, Nemčije ter seveda s Švedske smo se v južnošvedskem mestu Stenungsund sestali, da se poučimo o lažnih novicah, da načrtujemo prihodnje dejavnosti, da izberemo logo, plakat in slogan projekta ter da se spoznamo med sabo. V štirih delovnih dneh pa smo obiskali tudi regionalno središče Göteborg, otok Gullholmen ter hokejsko tekmo. Predavali so nam Mitja Sardoč, strokovnjak za državljansko vzgojo, Jack Werner, švedski neodvisni raziskovalni novinar, Ulrika Wahström iz srednje šole Nösnäs pa je izvedla delavnico o lažnih novicah. Švedski gostitelji so za nas  dobro poskrbeli, upam, da jim bomo lahko to povrnili, ko pridejo k nam skupaj z dijaki v naslednjem šolskem letu.