V preteklem šolskem letu so dijaki gimnazijskih oddelkov 1. E in 1. F s svojimi likovnimi prispevki sodelovali na nagradnem natečaju. Tema nagradnega natečaja pod okriljem Slovenske znanstvene fundacije je bila POTOVANJE IN BIVANJE V VESOLJU in je posvečena 130. obletnici rojstva Hermana Potočnika Nordunga.

10. 11. 2022 obeležujemo svetovni dan znanosti za mir in razvoj. V počastitev le-tega in obeležitev 130. obletnice rojstva Hermana Potočnika Nordunga je bila na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo v Ljubljani svečana otvoritev razstave nagrajencev in finalistov natečaja, med katerimi je tudi likovno delo naše dijakinje Tinkare Mlekuž iz 2. E oddelka. Čestitke!
Na natečaj je prispelo nekaj več kot 1000 likovnih del iz osnovnih in srednjih šol iz cele Slovenije, v kategoriji srednjih šol jih je bilo 320. Razstavljenih je okrog 50 del.

Razstava bo na ogled do 17. 11. 2022, na hodniku v prvem nadstropju omenjene fakultete. Vabljeni k ogledu.
Mentorica: Miranda Kabaj Vončina, prof., učiteljica

(Skupno 51 obiskov, današnjih obiskov 1)