V sredo, 25. 4. 2018, smo na SŠ Domžale dobili obisk z OŠ Domžale, kjer je v tem času potekalo mednarodno projektno srečanje Erasmus+ v projektu Kalos kagathos, v katerem poleg Domžalčanov sodelujejo še šole iz Švedske, Poljske in Grčije. Dvanajst učiteljev in dvakrat toliko dijakov je prišlo, da bi spoznalo šolo oziroma sodelovalo v delavnicah.

Za učence in dijake je Mojca Jager z dijakoma 4. letnika Davidom in Bojanom pripravila delavnico z Lego robotki, kjer so gostje v dveh urah naredili nekaj osnovnih vaj programiranja robotkov. Vzporedno pa je Gregor Cedilnik v drugi skupini dijake in učence poučil, kako pripraviti sliko, ki so jo pred tem naredili, za oddajo na fotografski natečaj ter to temu primerno računalniško obdelali. Učitelji pa so se seznanili s šolo, pogledali, kako poteka pouk v nekaterih razredih in neformalno poklepetali z nekaterimi učitelji Srednje šole Domžale.
Marko Majce