E+ ShF, Portugalska 15.-19. 11. 2021

Tretji teden novembra 2021 smo se štirje dijaki in dva učitelja odpravili na izmenjavo v okviru projekta Kratki filmi za šolo in Evropo na Portugalsko, v mesto Alijo, kjer je naša partnerska šola, šolski center D. Sancho II. Mesto na 750 metrih nadmorske višine je središče vinorodne regije okrog reke Douro, ki se izliva v Atlantik v 150 km oddaljenem Portu. Tja smo prileteli prvi dan, od tam smo odšli domov šesti dan, en dan pa smo tudi posvetili obisku tega drugega največjega mesta na Portugalskem. Program je vključeval vsebine, posvečene pridobivanju znanja, povezanega z animacijo, z rabo filma pri pouku in z ogledom lepih primerkov umetniškega igranega in animiranega kratkega filma. Gostitelji so nam razkazali šolo, okolico, v mestni hiši smo imeli sprejem, popeljali smo se z vlakom po dolini reke Douro. Kar nekajkrat smo obedovali v šolski jedilnici, kjer so za nas pripravljali in stregli jedi dijaki, kulinarična doživetja pa so bila na voljo vsak dan, saj pri nas nismo navajeni pobirati in jesti okusnih zrelih pomaranč s tal. Kljub nekaterim neprijetnim izkušnjam naših kolegov in sovrstnikov, povezanih s covidom-19, se je naša skupinica dobro počutila in ves čas intenzivno sodelovala v bogatem programu. Naslednjo izmenjavo bomo v drugem tednu marca gostili v Domžalah, upajmo, da ravno tako sproščeno, poučno in zanimivo.

(Skupno 141 obiskov, današnjih obiskov 1)