Pot teka

7.767 km, 38 dni, 18 držav, več tisoč sodelujočih
Podnebna štafeta je začnela svojo pot v Glasgowu na Škotskem konec septembra in se bo zaključila 6. novembra v Sharm El Sheikhu v Egiptu, ko se začne Podnebna konferenca COP27.

Dijaki Srednje šole Domžale bodo del podnebnega teka, zato bomo 19. 10 2022  izvedli simbolični štafetni tek od šole do čistilne naprave  in nazaj.

Zakaj?

Mladi bodo predali podnebno štafeto s svojimi sporočili udeležencem Podnebne konference COP27 v Sharm El Sheikhu v Egiptu.
Glas, želje in pričakovanja mladih morajo biti upoštevana pri oblikovanju, sprejemanju in uresničevanju podnebnih odločitev.
• Mladi dokazujejo, da se znajo združiti in povezati, da znajo ukrepati in da to pričakujejo tudi od svetovnih voditeljev, ki se odločajo v imenu nas vseh in za nas.
• Mladi želijo konkretne akcije – od besed k dejanjem. Da dokažemo moč sodelovanja in povezovanja, tudi s programom Ekošola.