IZMENJAVA NA NIZOZEMSKEM

Oisterwijk, 1. 10. – 7. 10. 2023

Od 1. do 7. oktobra so se dijaki 1. E in 1. F udeležili enotedenske mednarodne izmenjave s srednjo šolo v Oisterwijku na Nizozemskem. Dijaki prvih letnikov gimnazije so spoznavali nizozemsko kulturo in navade, saj so bivali pri nizozemskim družinaH ter se družili z nizozemskimi dijaki. Predavanja z delavnicami na šoli (Digital Detox) kot tudi druge aktivnosti so vključevale veliko pozitivnih stvari in tako še bolj povezale slovenske in nizozemske dijake. Ugotovili so, da živijo v družbeno različnih okoljih in državah, ampak imajo veliko skupnih interesov ter hobijev. Dobro počutje je nekaj, kar išče skoraj vsakdo, ker vključuje toliko pozitivnih stvari – občutek sreče, socialne povezanosti in prav to nam je omogočila oktobrska izmenjava na Nizozemskem.

Miranda Kabaj Vončina, prof.

Miran Kreš, prof.