V Kopru je v sredo, 17. 4. 2024, potekalo 45. državno tekmovanje v tehniki prodaje. Dijaki naše šole trgovske smeri so med 15 slovenskimi šolami zelo uspešno dokazovali svoje prodajne spretnosti in dosegli zavidljiv rezultat – skupinsko 3. mesto.

Naziv državne prvakinje v tehniki prodaje v kategoriji Živila je dosegla …

Amra Turkanović,  v kategoriji Kozmetika pa je državna prvakinja Eva Letnar, obe iz 3. h. Na drugo mesto v kategoriji Športna oprema se je uvrstil Arnel Ljubijankić iz 3. h, dijakinja Tjaša Majdič iz 2. h pa je dosegla tretje mesto v kategoriji Mali gospodinjski aparati.

Dijaki so svoje znanje na državnem tekmovanju dokazovali tudi v kategorijah Veliki gospodinjski aparati (Talha Karamujić, 2. h), Konfekcija (Hanka Čehić, 3. h), Barve in laki (Kenan Fotivec, 3. h) in Obutev (Ajlana Felić, 2. h).

Čestitamo vsem dijakom, ki so se udeležili tekmovanja, in njihovim mentoricam Marti Hrovatin, Romani Klemen in Karmen Koprivec.