V soboto, 25. maja 2024, so v Leskovcu pri Krškem prvič v Sloveniji potekale GLOBE igre. Na dogodku so skupine iz osnovnih in srednjih šol predstavljale svoje raziskovalne naloge, ki so jih pripravile v tem letu. Predstavitve je ocenjevala komisija, sestavljena iz treh članov: Jasmina Mlakar (prva GLOBE trenerka v Sloveniji ), Gregor Cerar (nacionalni koordinator) in Boštjan Hren (predstavnik Zavoda za gozdove).

Srednja šola Domžale je za raziskovalno nalogo Bazične lastnosti Kamniške Bistrice, ki so jo predstavile avtorici Aja Petrović in Tjaša Klopčič ter asistentka Ela Nemec (vse iz 2. F), v kategoriji srednjih šol osvojila 1. mesto!

Dekleta so sodelovala tudi na GLOBE teku, kjer so skupine na šestih kontrolnih točkah reševale naloge, povezane s programom GLOBE. Tudi tukaj so se odlično odrezale in v skupini srednjih šol osvojile 2. mesto!

ČESTITAMO!

Mentorica: Alenka Lenarčič