Prijava na izpite

Informacije o vpisu

ekosola1  Rastem s knjigo

Ob dnevu Evrope – Oda radosti

Ob dnevu Evrope smo z dijaki 1. e (GIM) posneli Odo radosti – evropsko himno, ki z univerzalnim jezikom glasbe izraža evropske ideale svobode, miru in solidarnosti.

Obvestilo o izvajanju pouka od 10. do 14. maja 2021

Spoštovane dijakinje in dijaki!

Obveščamo vas, da bo v obdobju od 10. 5. do 14. 5. 2021 pouk potekal po razporedu:

• Pouk v šoli: 2. A, 2. B, 2. H, 2. R, 2. T, 1. S, 1. O, 2. E, 2. F in 1. F
  • Pouk na daljavo: 1. A, 1. B, 1. H, 1. R, 1. T, 3. R, 3. E, 3. F, 1.E.
  • Pouk v šoli se brez prekinitve nadaljuje za zaključne letnike 3. H, 2. O, 4. R,  4. T, 4. E in 4. F.

Pouk bo potekal po veljavnem urniku v matičnih učilnicah.

Po spremembah Odloka o začasnih ukrepih za zmanjšanje tveganja okužbe in širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-19 izhaja, da je uporaba zaščitnih mask za dijake v vseh razredih srednje šole obvezna. Prav tako je obvezna uporaba zaščitnih mask za učitelje v osnovnih šolah in profesorje v srednjih šolah.

V šolo naj prihajajo le zdravi dijaki ob upoštevanju priporočil NIJZ.

3. maj, svetovni dan svobode tiska

Na Srednji šoli Domžale smo vključeni v Erasmus+ projekt Lažne novice med mladostniki, ki poleg lažnih novic raziskuje tudi, kako nastajajo novice in kakšna je pri tem vloga medijev in novinarjev. Zato bomo v prvem tednu v maju na šoli izvedli kratko anketo med vsemi dijaki. Poleg tega bodo nekateri razredi deležni tudi učne ure na to temo. Spodaj pa nekaj vrstic o tem dnevu s spletne strani Unesca.

več…

Ekokviz 2021

Letošnje tekmovanje v ekokvizu je v celoti potekalo preko spleta. Udeležili so se ga tudi dijaki Srednje šole Domžale. Dosegli so dve srebrni priznanji (Diana Firšt in Lucija Lunar iz 1. O) in tri bronasta priznanja (Esmira Fehratović, Emra Ogrešević in Brina Zajc iz 2. H).

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem.

(Skupno 228.798 obiskov, današnjih obiskov 392)